Hem veli  hem bir  öğretmen olarak eğitim sistemimizdeki eksikleri ve yapılan yanlışlıkları biliyoruz ve kendi eğitim kurumumuzda bunları düzeltmek için farklı bir eğitim anlayışına odaklanıyoruz. Bizi diğer kurumlardan farklı kılan da bu eğitim anlayışımız.

Öğretmen farkı

Bir öğrencinin yeteneklerinin gelişmesinde, kullanabilmesinde, özgüven kazanmasında öğretmenin becerisinin ve eğitiminin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Özellikle çocuk gruplarında öğrencinin başarısını öğretmenin başarısı olarak görüyoruz.  Bizler üniversitelerin Filoloji bölümlerinden mezun, yüksek lisans eğitimlerini tamamlamış, yurtdışı deneyimi olan, mesleki anlamada tüm sınavlardan başarıyla geçmiş öğretmenler olarak öğrencilerimizle bire bir ilgileniyor ve onlara her anlamda destek olmaya çalışıyoruz.  (Öğretmenlerimizin özgeçmişleri için tıklayınız.)

Anlayış farklı

Kent Dil öğretmenlerin sahip olduğu bir kurum, bu nedenle kendimizi bir işletme değil eğitim kurumu olarak görüyoruz. Ayrıca sabit bir eğitim kadromuz var ve bu nedenle eğitim sürecini sekteye uğratan  öğretmen değişiklikleri yaşanmamakta. Öğrencilerimizi uzun yıllar bizler birebir takip edebiliyoruz.

Akıllı Tahta, İpad, Digital Kitap Yok

Sınıflarımızda Akıllı Tahta, İpad, Digital Kitap gibi öğrencileri tembelleştiren ve ezbere yönelten materyaller yerine sözlük,  kitap,  yazı tahtası gibi klasik eğitim araçları kullanıyoruz. Çocukların dili sosyal ortamda öğrenebilmeleri ve İngilizceyi yaşayarak öğrenebilmeleri amacıyla bol bol teatral aktiviteler yapıyoruz.  Ayrıca her derste küçük oyun grupları kurarak öğrencilerimizin öğrendiklerini eğlenerek pekiştirmelerini hedefliyoruz.

Sistem farklı

Sınıflarımız U şeklinde en fazla 15 kişilik gruplardan oluşmakta.  Her derste öğrencilerimizin tamamına yeteri kadar konuşma fırsatı sağlıyoruz. Düzenli olarak yaptığımız ölçme değerlendirme sınavlarıyla gelişimlerini yakından takip ediyor ve velilerimizi bilgilendiriyoruz.  Öğrencilerimizin uluslararası geçerliliği olan sınavlara katılmaları yönünde teşvik ediyor ve bu sınavların örneklerini yıl içerisinde uygulayarak tecrübe kazanlarını sağlıyoruz.

Ezberleme konuş

Gramer değil konuşma ağırlıklı bir program uygulamaktayız.  Amacımız öğrencilerimize konuları ezberletip yüksek not almalarını sağlamak değil, İngilizce  okuduğunu anlayan, kendini sözlü ve yazılı olarak ifade edebilen bireyler yetiştirmek. Bu nedenle etüt merkezlerinden farklı olarak okul konularını tekrar etmiyoruz. Derslerimizde kesinlikte test ve Türkçe yayın kullanmıyoruz. Materyallerimizin tamamı İngilizce (Cambridge Univesity Press) Yabancılarla düzenlenen konuşma kulüpleri, yabancı mektup arkadaşlıkları, gazete çıkarma gibi etkinliklerle farklı bir eğitim süreci hedefliyoruz.  Öğrencilerimizden derslere aktif olarak katılmalarını, verilen ödevleri yapmalarını bekliyoruz.

Daha fazla bilgi almak ve bizleri tanımak için sizi de kurumumuza bekleriz