İlköğretim İngilizce

İngilizce siz konuşamadıysanız onlar konuşsun!

Ülkemizde kolejler ve devlet okulları arasındaki en önemli fark İngilizce. Devlet okullarında çeşitli nedenlerden maalesef iyi bir dil eğitimi verilememekte.  KENT DİL olarak bizler  koleje gitmeyen öğrencilere alternatif İngilizce programları sunuyoruz.

Programlarımız haftada bir gün 3 saat ya da haftada 2 gün 6 saattir. Gruplarımız hafta içi öğleden önce ve sonra  ve hafta sonlarıdır.

Programlarımızı kolejlere paralel olarak hazırladık.  Gramer değil konuşma ağırlıklı bir program uygulamaktayız.  Amacımız öğrencilerimize konuları ezberletip yüksek not almalarını sağlamak değil, İngilizce  okuduğunu anlayan, kendini sözlü ve yazılı olarak ifade edebilen bireyler yetiştirmek. Bu nedenle etüt merkezlerinden farklı olarak okul konularını tekrar etmiyoruz. Derslerimizde kesinlikte test ve Türkçe yayın kullanmıyoruz. Materyallerimizin tamamı İngilizce (Cambridge Univesity Press) Yabancılarla düzenlenen konuşma kulüpleri, yabancı mektup arkadaşlıkları, gazete çıkarma gibi etkinliklerle farklı bir eğitim süreci hedefliyoruz.  Öğrencilerimizden derslere aktif olarak katılmalarını, verilen ödevleri yapmalarını bekliyoruz.

Sınıflarımızda Akıllı Tahta, İpad, Digital Kitap gibi öğrencileri tembelleştiren ve ezbere yönelten materyaller yerine sözlük,  kitap,  yazı tahtası gibi klasik eğitim araçları kullanıyoruz. Çocukların dili sosyal ortamda öğrenebilmeleri ve İngilizceyi yaşayarak öğrenebilmeleri amacıyla bol bol teatral aktiviteler yapıyoruz.  Ayrıca her derste küçük oyun grupları kurarak öğrencilerimizin öğrendiklerini eğlenerek pekiştirmelerini hedefliyoruz.

Sınıflarımız U şeklinde en fazla 15 kişilik gruplardan oluşmakta.  Her derste öğrencilerimizin tamamına yeteri kadar konuşma fırsatı sağlıyoruz. Düzenli olarak yaptığımız ölçme değerlendirme sınavlarıyla gelişimlerini yakından takip ediyor ve velilerimizi bilgilendiriyoruz.  Öğrencilerimizin uluslararası geçerliliği olan sınavlara katılmaları yönünde teşvik ediyor ve bu sınavların örneklerini yıl içerisinde uygulayarak tecrübe kazanlarını sağlıyoruz.

Category:Programlar