This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

FOLLOW ME ON INSTAGRAM

+01145928421
mymail@gmail.com

TOEFL – IELTS

TOEFL ve IELTS sınavına hazırlanmak için adayların en az orta seviyede Genel İngilizce dil bilgisine sahip olmaları tercih edilir. Bu nedenle bize başvuran öğrencilerimiz öncelikle bir seviye tespit sınavına alınarak seviyeleri belirlenir.

 

TOEFL / IELTS programlarımız öğrencinin seviyesine göre 80 ile 120 saat arasında değişmektedir.

 

Programlarımız bu sınavlarda ölçülen dört temel beceriyi içerecek şekilde OKUMA, YAZMA, DİNLEME ve KONUŞMA bölümlerinden oluşmaktadır.

 

IELTS SINAVI NEDİR?

 

IELTS Sınavı, İngilizce’nin kullanıldığı ülkelerde eğitim almak ya da çalışmak isteyenlerin İngilizce dil seviyelerini değerlendirmek için yapılan bir sınavdır. Dil becerilerini dünya çapında kabul edilmiş standartlar çerçevesinde değerlendirir ve başlangıç seviyesinden en ileri seviyeye kadar tüm seviyelerini kapsar.

IELTS Sınavı, Akademik ve Genel Eğitim şeklinde iki çeşittir. Adaylar, eğitim ve profesyonel hedeflerine ve kendilerinden istenilen vize taleplerine göre hangi sınava gireceklerine karar verirler. Her iki sınav da konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerini değerlendiren dört bölümden oluşur. IELTS adayları,sınavın dört bileşeni için ayrı not alırlar. Bu notların ortalaması 9 puan ölçeğinde değerlendirilen genel sınav notunu oluşturur


Toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır. Dinleme, Okuma ve Yazma sınavları tek aşamada gerçekleşir. Konuşma sınavı aynı gün, 3 gün önce veya 3 sonra gerçekleşebilir.

 

TOEFL iBT Sınavı Nedir?

TOEFL başta Amerika ve Kanada’da olmak üzere tüm dünyada geniş kapsamlı olarak kullanılan standartlaştırılmış bir testtir. Sınav ana dili İngilizce olmayan adayların İngilizce yeterlilik seviyelerini ölçmek ve belgelemek için hazırlanmıştır. TOEFL iBT sınavı, İngilizce dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi akademik görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendirir.

TOEFL iBT® sınavı İngilizce olarak yapılır ve internet üzerinden yürütülür. Giriş de dahil olmak üzere tamamlanması toplamda 4 saat 30 dakika süren dört bölüm (Dinleme, Okuma, Konuşma ve Yazma) vardır.